Filtruj według

Kod silnika

Kod silnika

Pojemność silnika

Pojemność silnika

Rozmiar zaślepki

Rozmiar zaślepki

Materiał

Materiał

Ilość cylindrów

Ilość cylindrów

Model samochodu

Model samochodu

BMW

Zaślepki kolektora ssącego BMW - kupujesz od producenta!

PiterParts jest producentem zaślepek kolektora ssącego. Produkty proponowane w sklepie PiterParts wykonane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na trudne warunki panujące w jednostkach napędowych pojazdu.

Zaślepki kolektora ssącego BMW - co to takiego i dlaczego warto je zastosować?

Zaślepki kolektora BMW montowane są w otworach po usunięciu klapek wirowych. To elementy, które mają zaślepić, a więc zamknąć miejsce, które dotychczas zarezerwowane było dla klapy wirowej. Ich zastosowanie jest istotne, bowiem może:

 • zapobiec awarii silnika BMW
 • zapobiec wysokim kosztom naprawy pojazdu
 • zapobiec uszkodzeniu jednostek napędowych w samochodzie.

PiterParts produkuje zaślepki w swoim zakładzie produkcyjnym, wyposażonym w nowoczesne obrabiarki CNC Okuma, które gwarantują idealną dokładność i powtarzalność, nie można jej osiągnąć tokarką manualną. PiterParts wykonuje zaślepki z dwóch rodzajów materiałów:

 • zaślepki kompozytowe - wykonane z poliamidu z włókna szklanego w proporcji 30/70 PA6GF30, które znacząco podnosi wytrzymałość, sztywność i stabilność wymiarów.
 • zaślepki aluminiowe - wyprodukowane są z aluminium PA6. To stop, który jest stosowany w przemyśle lotniczym ze względu na wysoką wytrzymałość zmęczeniową, odporność na rozciąganie i korozję.

Zaślepka klapy wirowej czy zaślepka kolektora ssącego?

To różne określenia dla tego samego produktu. Klapa wirowa (lub inaczej: klapka wirowa lub klapka dolotu) zamontowana jest w drugim kanale dolotowym każdego cylindra silnika. Jej zastosowanie jest odpowiedzią branży motoryzacyjnej na stosowanie "proekologicznych" rozwiązań w pojazdach. Klapa wirowa usprawnia proces spalania mieszanki paliwowo-powietrznej i poprawia moment obrotowy dieslowego silnika BMW. Takie jest założenie, które nie uwzględnia problemów wynikających z ich użycia. A one jednak występują. 

Szerzej działanie klap wirowych opisuje nasz ekspert. Zapraszamy na bloga. Z naszych artykułów dowiesz się:

 • Jak działa klapa wirowa?
 • Jakie są objawy i konsekwencje awarii klapek wirowych?
 • Jak zapobiec awarii klap kolektora?
 • Jak wykryć awarię klapek kolektora ssącego BMW?
 • Jak zamontować zaślepki kolektora ssącego?

Zaślepki kolektora ssącego BMW produkowane są w dwóch zasadniczych rozmiarach - zaślepki o średnicy 22 mm oraz zaślepki o średnicy 33 mm.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar zaślepki kolektora BMW?

Zaślepki klap wirowych należy dobrać do modelu pojazdu i rodzaju silnika. Pierwszą wskazówką będzie rocznik pojazdu:

 • zaślepki kolektora ssącego 33 m przeznaczone są do samochodów produkowanych od 2004 roku,
 • mniejszy rozmiar - zaślepki kolektora ssącego 22 m przystosowane są do samochodów produkowanych przed 2004 r.

Niestety od tej reguły występują wyjątki, dlatego, by mieć 100% pewność, że wybierasz odpowiedni rozmiar zaślepki, zmierz rozstaw śrub mocujących klapę wirową. Jeśli:

 • rozstaw śrub wynosi 45 mm - potrzebujesz zaślepki kolektora w rozmiarze 33 mm;
 • rozstaw śrub wynosi 35 mm - potrzebujesz zaślepki kolektora w rozmiarze 22 mm.

Oczywiście, jeśli nie możesz wykonać pomiarów lub masz wątpliwości, skontaktuj się z nami - nasz specjalista dobierze odpowiedni zestaw zaślepek BMW do Twojego samochodu.   

Jedna zaślepka czy zestaw zaślepek - co wybrać?

Montaż zaślepek kolektora ssącego często wiąże się z wymianą innych elementów, dlatego w naszej ofercie znajdziesz zarówno pojedyncze zaślepki, jak i zestawy zaślepek po 4 lub 6 sztuk (dopasowane odpowiednio do silników czterocylindrowych i sześciocylindrowych) oraz zestawy zaślepek kolektora ssącego BMW z o-ringami VITON, uszczelkami i pierścieniami podporowymi śrub. Podczas wyboru produktu możesz skorzystać z filtrowania dostępnego z lewej strony ekranu: wybierz model silnika lub jego pojemność, wtedy szybciej odnajdziesz to, czego szukasz.  Powodzenia!

Aktywne filtry