Płyn hamulcowy Specol 1 litr DOT4-1L

Płyn hamulcowy DOT-4


(2 Opinii)

15,99 zł

1000ml

Ilość


PŁYN HAMULCOWY DOT-4
o pojemności 1L

     

       

Płyn hamulcowy DOT-4 to produkt otrzymywany na bazie estrów alkilowych, glikoli etylenowych, estrów boranowych, polipropynenoglikoli oraz pakietu dodatków funkcjonalnych. Producent: Specol, Polska.

   

DOT-4 jest syntetycznym płynem hamulcowym najwyższej jakości, stosowany, w układach hamulcowych i sprzęgłowych samochodów bardzo mocno obciążonych. Spełnia wymagania normy obowiązującej w Polsce PN-C-40005:2002 oraz amerykańskich FMVSS 116 DOT4, SAE J 1703. Chroni układ hamulcowy przed korozją i jednocześnie jest neutralny dla jego podzespołów. Może być stosowany w pojazdach, w których wyszczególniono w instrukcji lub na korku zbiornika możliwość stosowania płynów DOT-3 lub DOT-4. 

   

DOT-4 może być szeroko stosowany nie tylko do hydraulicznych układów hamulcowych i sprzęgłowych samochodów osobowych, ale również w pojazdach ciężarowych, autobusach, przyczepach, motocyklach itp.

   

Płyn hamulcowy jest mieszaniną higroskopijną, co oznacza jego naturalną zdolność do absorbowania wilgoci z otoczenia. Ważne zatem jest jego prawidłowe konfekcjonowanie i transportowanie. Wchłanianie wilgoci przez płyn hamulcowy występuje również w szczelnych układach hamulcowych. Wilgoć do układu przenika przez wszelkiego rodzaju elementy gumowe np. przewody elastyczne o seryjnej (fabrycznej) konstrukcji. Wynika to z naturalnej porowatości gumy z jakiej są wykonane przewody elastyczne. Zjawisko praktycznie nie występuje w przewodach z rdzeniem teflonowym.

Producent:
DOT4-1L
846

Specyficzne kody

Opinie

Polecam

| 2019-04-12

Sprawdzony w moim samochodzie. Polecam!

płyn hamulcowy dot-4

| 2019-03-10

płyn hamulcowy bardzo dobrej jakosci, szybka realizacja zamówienia

Powiązane produkty