PiterParts.pl

PiterParts.pl
Płyn hamulcowy DOT-4 Zobacz większe

Płyn hamulcowy DOT-4

Nowy produkt

996 Przedmioty

15,99 zł brutto

Płatności PiterParts
Płatności PiterParts

Więcej informacji

PŁYN HAMULCOWY DOT-4
o pojemności 1L

Płyn hamulcowy DOT-4 to produkt otrzymywany na bazie estrów alkilowych, glikoli etylenowych, estrów boranowych, polipropynenoglikoli oraz pakietu dodatków funkcjonalnych. 

DOT-4 jest syntetycznym płynem hamulcowym najwyższej jakości, stosowany, w układach hamulcowych i sprzęgłowych samochodów bardzo mocno obciążonych. Spełnia wymagania normy obowiązującej w Polsce PN-C-40005:2002 oraz amerykańskich FMVSS 116 DOT4, SAE J 1703. Chroni układ hamulcowy przed korozją i jednocześnie jest neutralny dla jego podzespołów. Może być stosowany w pojazdach, w których wyszczególniono w instrukcji lub na korku zbiornika możliwość stosowania płynów DOT-3 lub DOT-4. Płyn hamulcowy

DOT-4 może być szeroko stosowany nie tylko do hydraulicznych układów hamulcowych i sprzęgłowych samochodów osobowych, ale również w pojazdach ciężarowych, autobusach, przyczepach, motocyklach itp.

                         

Płyn hamulcowy jest mieszaniną higroskopijną, co oznacza jego naturalną zdolność do absorbowania wilgoci z otoczenia. Ważne zatem jest jego prawidłowe konfekcjonowanie i transportowanie. Wchłanianie wilgoci przez płyn hamulcowy występuje również w szczelnych układach hamulcowych. Wilgoć do układu przenika przez wszelkiego rodzaju elementy gumowe np. przewody elastyczne o seryjnej (fabrycznej) konstrukcji. Wynika to z naturalnej porowatości gumy z jakiej są wykonane przewody elastyczne. Zjawisko praktycznie nie występuje w przewodach z rdzeniem teflonowym.

Opinie

Oceń 
2018-12-27

Polecam

Polecam zakupy w PiterParts.

  Oceń 
  2018-11-08

  Gorąco polecam

  Polecam. Miła obsługa, szybka realizacja zamówienia, produkt zgodny z opisem.

   Oceń 
   2016-06-17

   DOT-4

   płyn hamulcowy bardzo dobrej jakosci, szybka realizacja zamówienia

    Oceń 
    2016-04-19

    towar zgodny z opisem

    szybka i bezproblemowa transakcja, zamówienie otrzymałem na nastepny dzien

     Napisz swoją opinię!

     Napisz opinię

     Płyn hamulcowy DOT-4

     Płyn hamulcowy DOT-4

     1000ml