PiterParts.pl

PiterParts.pl
Płyn hamulcowy DOT-4 Zobacz większe

Płyn hamulcowy DOT-4

Nowy produkt

1000 Przedmioty

7,69 zł brutto

Płatności PiterParts
Płatności PiterParts

Więcej informacji

PŁYN HAMULCOWY DOT-4
o pojemności 0,5L

Płyn hamulcowy DOT-4 to produkt otrzymywany na bazie estrów alkilowych, glikoli etylenowych, estrów boranowych, polipropynenoglikoli oraz pakietu dodatków funkcjonalnych. 

DOT-4 jest syntetycznym płynem hamulcowym najwyższej jakości, stosowany, w układach hamulcowych i sprzęgłowych samochodów bardzo mocno obciążonych. Spełnia wymagania normy obowiązującej w Polsce PN-C-40005:2002 oraz amerykańskich FMVSS 116 DOT4, SAE J 1703. Chroni układ hamulcowy przed korozją i jednocześnie jest neutralny dla jego podzespołów. Może być stosowany w pojazdach, w których wyszczególniono w instrukcji lub na korku zbiornika możliwość stosowania płynów DOT-3 lub DOT-4. Płyn hamulcowy

DOT-4 może być szeroko stosowany nie tylko do hydraulicznych układów hamulcowych i sprzęgłowych samochodów osobowych, ale również w pojazdach ciężarowych, autobusach, przyczepach, motocyklach itp.

                         Plyn_hamulcowy_DOT-4_Piterparts_2.jpg

Płyn hamulcowy jest mieszaniną higroskopijną, co oznacza jego naturalną zdolność do absorbowania wilgoci z otoczenia. Ważne zatem jest jego prawidłowe konfekcjonowanie i transportowanie. Wchłanianie wilgoci przez płyn hamulcowy występuje również w szczelnych układach hamulcowych. Wilgoć do układu przenika przez wszelkiego rodzaju elementy gumowe np. przewody elastyczne o seryjnej (fabrycznej) konstrukcji. Wynika to z naturalnej porowatości gumy z jakiej są wykonane przewody elastyczne. Zjawisko praktycznie nie występuje w przewodach z rdzeniem teflonowym.

Opinie

Oceń 
2019-01-02

Polecam

Szybko, łatwo i przyjemnie. Lubię robić tu zakupy. Gorąco wszystkim polecam!

  Oceń 
  2017-12-06

  Płyn hamulcowy DOT-4

  Płyn hamulcowy bardzo dobre jakości. Wszystko zgodne z opisem, szybka i miła obsługa. Wielki pozytyw. Polecam.

   Oceń 
   2016-08-05

   POLECAM

   to mi się podoba, logicznie jak wymienia się przewody to i płyn trzba uzupełnić

    Oceń 
    2016-07-31

    układ hamulcowy

    Płyn hamulcowy bardzo jakości. Rurka miedziana produkowana z UE a nie jakaś tania chińszczyzna. Końcówki do przewodów wykonane bardzo solidnie. Wszystko działa poprawnie.

     Napisz swoją opinię!

     Napisz opinię

     Płyn hamulcowy DOT-4

     Płyn hamulcowy DOT-4

     500ml