Emulator drugiej sondy lambda PPEM01 5905279120013

Emulator sondy lambda - prosty


(1 Opinii)

5,99 zł

Wysokiej jakości EMULATOR DRUGIEJ SONDY LAMBDA eliminuje błąd silnika typu „CHECK ENGINE”. Wersja prosta, uniwersalna z otworem 3mm. Produkt wykonany z stali - ocynkowany.

Ilość


OCYNKOWANY EMULATOR DRUGIEJ SONDY LAMBDA

   

   

Emulator drugiej sondy lambda eliminuje błąd silnika typu CHECK ENGINE. Wykorzystywany jest w samochodach o normach emisji spalin EURO 3 i EURO 4, gdzie za katalizatorem występuje druga sonda lambda, która pełni funkcję diagnostyczną.Prosty emulator drugiej sondy lambda z otworem przelotowym 3 mm i długości 50,5mm, wykonany ze stali wysokogatunkowej, dedykowany jest do drugich sond lambda o gwincie metrycznym M18x1,5. Każdy emulator pokrywa powłoka cynkowa o grubości nie mniejszej niż 8 µm nałożona galwanicznie, która chroni przed korozją. Kod produktu: PPEM01.

    

W przypadku usunięcia katalizatora, jego uszkodzenia lub zastąpienia go strumienicą często silnik przechodzi w awaryjny tryb pracy, co charakteryzuje się dużym spadkiem mocy, a na desce wyświetla się błąd. Do zniwelowania błędu CHECK ENGINE niezbędne jest zainstalowanie emulatora sondy lambda.

    

Katalizator jest w stanie skutecznie ograniczyć moc silnika o 2-3%, a przy obrotach dla mocy maksymalnej może być to nawet 5%. Jego usunięcie oraz montaż emulatora jest najtańszym sposobem na podniesienie mocy.

     

UWAGA - emulator prosty PPEM01 po wkręceniu zajmuje około 35mm, przed zakupem prosimy o sprawdzenie, czy w układzie wydechowym pojazdu jest wystarczająco dużo miejsca na jego montaż. W przypadku braku miejsca polecamy emulatory proste krótkie i kątowe.

     

     

CECHY SZCZEGÓLNE:

   

  • emulatory wykonujemy sami, dzięki czemu możemy zaoferować niską cenę połączoną z gwarancją doskonałej jakości. Wykonanie z materiału wysokiej jakości na nowoczesnych obrabiarkach CNC Okuma zapewnia idealną dokładność i powtarzalność, której nie można osiągnąć przy pomocy tokarek manualnych

  • szlifowana powierzchnia czołowa gwarantuje  brak problemów z doszczelnieniem

  • kupujesz od producenta

    

    

INFORMACJE DODATKOWE:

      

Emulator drugiej sondy lambda przeznaczony jest również do samochodów z instalacją LPG.  W tych samochodach w wyniku wykrycia zbyt bogatej mieszanki, zapala się kontrolka „CHECK ENGINE”. Montaż emulatora nie jest skomplikowany. Po wykręceniu sondy lambda, wkręcamy w jej miejsce emulator, do którego montujemy sondę.

   

    

PARAMETRY TECHNICZNE:

     

materiał: stal ocynkowana wysokogatunkowa

długość całkowita [mm]: 50,5

otwór przelotowy [mm]: 3

klucz: 24

         

         

 Producent: PiterParts, PL

Producent:
PPEM01
3099

Specyficzne kody

Opinie

Emulator sondy lambda

| 2019-07-05

Polecam, emulator spełnił swoją rolę :)